Poduszka ortopedyczna – zapobieganie schorzeń

12, mar 2015 by admin in Zdrowie i uroda     , ,   No Comments

W sypialni spędzamy 1/3 naszego życia, zatem od tego jak i na czym śpimy zależy żywotność naszego kręgosłupa.

To nieprawda, że miękkie, wypchane pierzem poduszki pomagają uzyskać nam odpowiedni i zdrowy sen. Zbyt mała i zbyt wysoka poduszka powoduje wzrost napięcia mięśni oraz uporczywe bóle pleców Idealne ułożenie szyi podczas odpoczynku nocnego jest bardzo ważne dla wspomagania zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym ze sposób działania przeciw bólom i chorobom kręgosłupa jest wybór poduszki ortopedycznej, która zapewni odpowiednie położenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne niwelują dolegliwości bólowe kręgosłupa w trakcie odpoczynku, niwelują mrowienie rąk, masują części ciała, które mają bezpośredni kontakt z poduszką, zapobiegają skoliozie pleców, umożliwiają właściwy przepływ krwi, zmniejszają bóle głowy oraz szyi, zapobiega powstawaniu zmarszczek na szyi.
Ukształtowanie poduszki wybieramy w zależności od pozycji, jaką zazwyczaj wybieramy w trakcie snu. Poduszka powinna być też wybrana na podstawie szerokości barku oraz wagi i wzrostu danej osoby.

Dobra poduszka ortopedyczna charakteryzuje się odpowiednim poziomem twardości. Celem poduszki jest utrzymanie kręgosłupa w linii prostej, odciążenie szyi oraz zluzowanie mięśni karku oraz ramion. Doskonałe wyprodukowana poduszka pozwala na ułożenie głowy w najoptymalniejszej dla niej pozycji.

Kluczowy jest materiał bazowy, z jakiego wyprodukowana jest poduszka ortopedyczna. Idealne poduszki są wykonane z pianki z pamięcią. Pianka cechuje się wolnym odzyskiwaniem kształtu po ucisku. Pianka ta niweluje wibracje, reaguje na temperaturę ciała, pod wpływem wyższej temperatury stając się miękka. Jeżeli zmienimy polożenie ciała poduszka na nowo dopasuje się do ułożenia naszego ciała.

Trzeba wiedzieć o tym, że po zakupie poduszki powinniśmy spodziewać się obniżenia komfortu podczas snu. Powinniśmy się do niej przyzwyczaić co trwa przeważnie od dwóch do kilkunastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest nieprześcigniona w trosce o zdrowy i sprawny kręgosłup.