Przeczytaj jak niezbędny jest wybór odpowiednich kosmetyków dla naszej cery

09, maj 2016 by admin in Uncategorized     , , , ,   No Comments

Większość spośród nas poszukując odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem cery. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy wyjątkowo ważną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy zastanawiać się jaki powinniśmy dobrać puder na wieczorowe wyjście. Najczęściej wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, ażeby wybrany specyfik utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Ponadto, pożądane jest, żeby nasza skóra w blasku reflektorów nie błyszczała się. Dlatego właśnie powinnyśmy wybierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dokładnie ukrywające wszelkie mankamenty na skórze, a dodatkowo matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy potrzebowały osiągnąć efekt estetycznej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w znakomity sposób spowoduje, że cera będzie matowa i tym samym idealnie gładka.

Drugą taką kłopotliwą sytuacją jest lato. Bowiem w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Dlatego, nakładanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, wybierać lekki podkład o bardzo rzadkiej konsystencji i do tego, jeśli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby uprościć wszystkim kobietom wybór podkładu, przekażemy kilka naszych porad. Wiemy dobrze, iż dobór właściwego podkładu jest szczególnie skomplikowany.

Większość z nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najlepiej jest dobrać podkład do rodzaju skóry. Przykładem może być cera tłusta, do której należy użyć podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, ażby podkład był odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani też za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, gdyż te atrybuty są sprawą indywidualną. Zachęcamy do profesjonalnego zweryfikowania rodzaju skóry, ponieważ z pewnością usprawni to wybór wszelkich używanych kosmetyków.