Laubzega jako jeden z pierwszych rozwiązań cięcia tafli

25, sie 2016 by admin in Uncategorized     , ,   No Comments

Za podstawowe urządzenie do cięcia sklejek dnianopochodnych przyjmuje się wyrzynarkę. Ale wyrzynarką nie wyłącznie można wykorzystywać do wycinania płyt drewnianopochodnych, jednakże także z miękkiego żelaza oraz tworzywa. Za pomocą wyrzynarki można wycinać zwyczajne prążki rozkrojenia, a również wstęgi przepołowienia o nierównomiernym wyglądzie na dowód w formie łuków czy także zygzaków. Z pomocą wspomnianego aparatu prawdopodobnie można naciąć też okrągłe, czworokątne i nieregularne szpary.

Z przekonaniem prawdopodobnie można stwierdzić, iż laubzega jest niesamowitym aparatem nie jedynie do wycinania płyt, ale zwłaszcza jest niezbędnym sprzętem w wszelakim zakładzie hobbysty. Istnieje parę zasad w trakcie cięcia płyt za pomocą wyrzynarki. Pierwszoplanowa norma tyczy się odpowiedniego ulokowania laubzegi. W powiązaniu z powyższym, w trakcie cięcia długa płoza laubzegi winna być dociśnięta do obcinanej płyty. Ważne jest, aby podczas obcinania płyty, laubzega nie doścignęła w dowolne drgania, bowiem przypuszczalnie może to spowodowywać przepołowienie ostrza. Jeśli będziemy chcieli kroić płyty względnie stwardniałe, wówczas trzeba włączyć na laubzedze jak najmniejszy przebieg, wyłącznie z niezawysoką wartkością posuwu głowni można wykroić wymarzony kształt.

Z kolei im nasz materiał jest sprężystszy, tym tok musi być szybszy, Sterując laubzegę, nie powinno się spieszyć, lepiej sprężać się stopniowo wycinać sklejkę w tej samej miarowości. Przy fachowym obcinaniu płyt z drzewa zaleca się używać cyrkiel.